Bilgi Yeriniz

Dolaşmış Saç Nasıl Açılır?

17.07.2018
2.152
Dolaşmış Saç Nasıl Açılır?

Saç bakımı için yalnızca yıkamak ve taramak yeterli değildir. Zira saçın yapısına bağlı olarak dolaşmalar meydana gelebilir. Genelde kıvırcık saçlı ya da sürekli boya görmüş yıpranmış saçlarda dolaşmalar oluşur. Saçlarda aşırı yağlanma, yıkanma sorasında taranmamış saçlar da bu durumlar arasında yer alır.

Dolaşmış Saç Nasıl Açılır?

Banyo Sırasında Saç Kremi Kullanabilirsiniz

Saçınızı şampuanlayıp kuruladıktan sonra dolaşan bölgelerine saç kremi uygulayıp tarayarak saçlarınızın açılmasını sağlayabilirsiniz. Fakat saç kremini uygularken mutlaka saç diplerinize uygulamamanız gerektiğini bilmelisiniz. Çünkü saç kremi çabuk yağlanmaya sebep olur.

Saçlarınızı Küçük Tutamlar Halinde Taramalısınız

Banyo esnasında saç kremi kullanarak ve banyo sırasında tarayarak saçlarınızın dolaşmasını önleyebilirsiniz. Ayrıca banyodan önce taramak da saçınızın daha sonra dolaşmasını önleyecektir. Ancak eğer saçlarınız buna rağmen kuru bir şekilde dolaştıysa ilk olarak izlemeniz gereken adım, saçlarınızı kıstırmalı tokalar yardımı ile küçük tutamlara ayırmalısınız.

Saç Açıcı Spreyler Kullanılabilir

Sabah uyandığınızda dolaşmış saçlar ile karşılaştıysanız ya da saçlarınızı kuruttuktan sonra saçlarınız dolaştıysa, yardımcı ürünlere başvurmalısınız. Saç açıcı spreyleri kolaylıkla temin edebilirsiniz. Bu spreylerin kullanımı ise oldukça basit. Birkaç kez spreyi dolaşan saça fıslattıktan sonra tarakla tarayarak saçınızın açılmasını sağlayabilirsiniz.

Geniş Aralıklı Tarak Tercih Edilmelidir

Çok sık taraklar yerine geniş aralıklı tarak kullanımı tercih edilmelidir. Zaten dolaşmış saçınızı sık taraklar ile tarayarak açılmasını daha da zorlaştırabilirsiniz. Ayrıca tararken saçlarınızın kopmasına ve canınızın daha çok acımasına sebep olabilir. Saçınızı tararken olabildiğince sabırlı ve sakin olmalısınız.

Saçlarınızı küçük tutamlara ayırdıktan sonra yukarıdan aşağı doğru yavaş yavaş tarayarak açılmasını sağlayabilirsiniz. Fakat öncelikle uçlardaki dolaşmış saçları açmanız gereklidir. Uçların açılmasını sağladıktan sonra kolaylıkla dipleri de tarayabilirsiniz. Acele etmek saçlarınızın kırılmasına ve kopmasına neden olabilir.

Saç Bakım Kremi Kullanılabilir

Banyo sonrası keratin ya da yağ içeren saç bakım kremleri kullanımı da durulanmayacağı için banyo sonrasında uygulanarak. Dolaşan saçların açılmasına yardımcı olabilir. Saç bakım kremini sürdükten sonra geniş dişli bir tarak ile yavaş yavaş dolaşan bölgeleri tarayarak açılmasını sağlayabilirsiniz.

Elma Sirkesi Bakımı Yapılabilir

Bu ürünlerin yanı sıra doğal yaşamdan yana tercihini kullanmak istiyorsanız, elma sirkesi bakımı ile saçlarınızın güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca badem, hint ve argan gibi birçok yağ bakımı da saçınızın beslenmesine ve daha kolay taranmasına sebep olacaktır.

Nemli Olması Gereklidir

Dolaşmış saçların açılması için en önemli nokta saçın nemli olması gereklidir. Çok dolaşan kuru saçları sadece tarak ile tarayarak açmaya çalışmak saçlarınıza zarar verecektir. Haftada bir kez saç maskesi yaparak ve saçlarınızı eğer tarak ile açamıyorsanız, mutlaka bir yardımcı ürün kullanarak açılmasını sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.