Bilgi Yeriniz

Parfüm Kokusu Nasıl Giderilir?

17.12.2018
4.913
Parfüm Kokusu Nasıl Giderilir?

Parfüm, günümüzde hemen hemen her insanın kullandığı farklı kokulardır. Aslına bakarsanız sağlık açısından faydasından çok zararı bulunduğu gibi, doğaya da oldukça zararlıdır. Özellikle bu koku hoş bir koku değilse bazen bu kokudan kurtulmak da sandığınız kadar kolay olmayabiliyor. Fakat biz bazı yöntemleri denedik gördük ve rahatlıkla tavsiye edebiliriz; bazı yöntemler ile parfüm kokusunu tamamen ortamdan uzaklaştırabilirsiniz.

Parfüm Kokusu Nasıl Giderilir?

Parfüm kokuları aslında çeşit çeşit ve kimi hemen kaybolabiliyorken, kimi de oldukça ağır bir etki bırakıyor ortama. Bazen pencereleri açmak bile bu kokunun tamamen ortadan kaybolmasını sağlamıyor. Vücudun bu kokuyu sürekli olarak soluması normal bir kişiyi rahatsız edebildiği gibi solunum hastalarının da kötüleşmesine sebep olabiliyor. Peki bu koku nasıl çıkar? Şimdi biz size işe yarar, denenmiş birkaç yöntemden bahsetmek istiyoruz.

1-)Kahve

Kahve parfümcülerde de sıklıkla kullanılan bir gıdadır. Kahvenin kendi kokusu aslında yoğun olduğu için, bir çok kokuyu bastırabilme etkisine sahiptir ve doğal olmasından dolayı da insanları rahatsız etmemektedir. Fakat her kahve aynı etkiyi yaratmadığı için biz bizzat Türk kahvesi öneriyoruz size. Evinizde ya da bulunduğunuz ortamda yoğun bir parfüm kokusu varsa, önceliğiniz kahve koklayarak bu kokunun sizin üzerinizdeki etkisini azaltmasını sağlamalısınız. Eğer mümkünse, kahve fincanlarına kahve koyarak evin belirli yerlerine bu fincanları bırakabilir ve parfüm kokusunun ortadan kaybolmasını sağlayabilirsiniz.

Burada kullanacağınız kahvenin öneminden bahsettik ve Türk kahvesi demiştik. Fakat bizce %100 çözüm için yeni çekilmiş Türk kahvesi kullanmanız daha doğru olacaktır.

2-)Karbonat

Karbonatın öyle belli başlı bir kokusu olmasa da, çok güzel koku emici özelliği bulunmaktadır. Bu yöntemi her ne kadar her yerde uygulamayacağınızı bilsek de, evinizde sadece parfüm kokuları için değil, yemek kokusu, rutubet kokusu gibi kokuları gidermek için de kullanabilirsiniz. Yine aynı kahvede olduğu gibi kaselere karbonat dökerek evin belli başlı yerlerine bu kaseleri bırakın ve kokunun nasıl dağıldığını kendiniz hissedin. Ek olarak bu işlemi yaparken pencere açmanız, parfüm kokusunun daha çabuk kaybolmasına yardımcı olacaktır.

3-)Kokulu Mum

Kokulu mumu kesinlikle tütsü gibi düşünmemenizi öneririz. Tütsüde bulunan kokulardan bile bazıları rahatsız edici ve tıkayıcı olduğundan her ne kadar parfüm kokusunu geçirse de yeni bir koku istilası ile bizi baş başa bırakabiliyor. Bu yüzden en ideali kokulu mum kullanmak. Mum yanarken hem güzel ve hafif bir kokunun yayılmasını hem de ortamdaki ağır kokuların ortadan kaybolmasını sağlıyor. Özellikle ev içinde oluşan yoğun parfüm kokuları için ideal bir koku çıkarma yöntemidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.