Bilgi Yeriniz

Takma Tırnak Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar?

26.04.2018
8.453
Takma Tırnak Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar?

Takma tırnak hem oldukça pratik hem de görsel açıdan oldukça hoş olan bir aksesuar olduğu için son yıllarda kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Aynı zamanda tırnakları güçsüz ve bakımsız olan kadınlar tarafından da takma tırnaklar sıklıkla kullanılmaktadır.

Günümüzde takma tırnaklar oldukça farklı türlere sahip olarak üretilmektedir. Özel yapıştırıcısı yanında olanlar, kendinden yapıştırmalı olanlar ve daha birçok çeşit, kozmetik mağazalarında boy göstermektedir.

Takma tırnakların gerçek tırnaklar üzerinde sabitlenmesini sağlayan yapıştırıcı genel olarak tırnak yapısına zarar veren bir malzeme olmasa da, yine de yapıştırıcı öncesinde tırnaklara bir kat taban ojesi sürülmesi önerilmektedir. Bunun yanında, bilinmeyen markalardan ya da çok ucuza satılan tırnak ürünlerinden de uzak durmak gerekir. Aksi halde tırnak yüzeyinde deformasyonlar meydana gelebilmektedir.

Tırnak Yapıştırıcısı Nasıl Çıkarılır?

Günübirlik olarak tırnaklara yapıştırılan takma tırnakların çıkarılması da son derece kolaydır. Genel olarak bu tırnakların çıkarılması için çok detaylı işlemler gerekmez. Ancak bazı kadınlar tırnakları yapıştırırken, yapıştırıcıyı fazla kaçırabilmekte, tırnaktan taşırabilmektedir. Bu durumda her yere bulaşan yapıştırıcının mutlaka temizlenmesi gerekir aksi halde kişiye rahatsızlık hissi verecektir.

Tırnaklardaki yapıştırıcı şu şekilde çıkarılmaktadır:

  • İlk olarak tırnaklar çıkarılmadan parmaklar 10 ila 15 dakika arası bir süre sıcak suda bekletilir. Genellikle takma tırnaklarda kullanılan yapıştırıcılar su ile çözünene bir yapıya sahiptir. Bu nedenle bu bekletme işlemi bu yapıştırıcının iyiden iyiye yumuşamasını sağlayacaktır.
  • Yapıştırıcının tırnak üzerindeki kalıntılarının temizlenmesi için oje çıkarıcı aseton kullanımı uygundur. Yapısal olarak tırnağa zarar vermeyen aseton, bol miktarda uygulanabilir.
  • Aseton kullanımı da sona erdikten ve tırnaklar iyice temizlendikten sonra eller mutlaka yıkanmalı ve aseton kalıntıları da böylelikle temizlenmelidir. Aksi halde aseton uzun vadede tırnak yüzeyinin parlaklığını alabilir ve zarar verici bir etki yaratabilir.
  • Tüm işlemlerden sonra ellere ve özellikle tırnaklara bakım kremi uygulanması gerekir. Bu durum tırnakların kaybettiği nemin geri kazanılmasını sağlayacaktır.

Takma Tırnağı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tırnakları güçsüz ve kırılgan bir yapıya sahip olan kişiler tarafından sıklıkla kullanılan takma tırnaklar, gerçek anlamda büyük bir kolaylıktır. Ancak tırnak sağlığı önemsenmeli, takma tırnakların uzun vadede tırnaklara zarar verebileceği unutulmamalıdır.

Takma tırnaklar, tırnağın hava almasını önleyerek tırnakların sararmasına neden olabilir. Bunun yanında takma tırnakların yapıştırılmasını sağlayan malzemenin kalitesi de çok önemlidir. Kalitesiz yapıştırıcılar nedeniyle tırnak yüzeyinde deformasyon oluşabilir. Bu nedenle mutlaka güvenilir olan markalara ait takma tırnaklar tercih edilmelidir. Sıcak su ile yumuşama özelliği göstermeyen tırnakların kullanımı sakıncalı olabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.