Krem Rengi Koltuk Nasıl Temizlenir?

Krem Rengi Koltuk Nasıl Temizlenir?
28 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 729 kez okundu.

Krem rengi koltuk nasıl temizlenir en merak edilen sorulardan birisidir. Krem rengi koltuklar çok şık bir görünüm ortaya çıkarsa da günlük kullanım için pek tercih edilen bir renk değildir. Çoğu kişi tarafından temizlik sorunları nedeniyle tercih edilmeyen krem rengi koltukları temizlemek için farklı yöntemleri denemek ise mümkündür. Krem rengi koltukları temizleyerek uzun süre kullanabilir ve kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Sürekli olarak temizleyicilere para vermek istemiyorsanız evde kendi uygulayabileceğiniz temizlik yöntemlerini deneyebilir ve koltuklarınızı ilk günkü gibi yeni bir hale getirebilirsiniz.

Krem rengi koltuklar lekeyi çabuk gösteren koltuk çeşitlerinden birisidir. Bu nedenle sık sık temizlenmesi gerekir. Özellikle evinde hayvan besleyen ya da küçük yaşta çocukları olan kişilerin sık temizleme işlemini tekrar etmesi gerekebilir.

Krem Rengi Koltukları Nasıl Temizlenmeli?

Krem rengi koltukları temizlemek için birbirinden farklı yöntemler bulunur. Evde bulunan malzemeler ile uygulayabileceğiniz temizlik yöntemleri arasında şunlar yer almaktadır:

1-)Karbonat

Karbonatın birçok farklı kullanım şekli vardır. Karbonatı hem tatlı ürünlerinizde kullanabilir hem de diş temizliğinde etkili bir ürün olarak tercih edebilirsiniz. Karbonatın kullanım alanları elbette sadece bunlar ile sınırlı değildir. Evinizde krem rengi koltuklar kullanıyorsanız sık sık temizlemeniz gerekir. Krem rengi koltukları hızlı ve etkili bir şekilde temizlemek için kullanabileceğiniz ürünler arasında karbonat ilk sıralarda yer almaktadır.

Karbonat ile krem rengi koltuklarınızı temizlemek için öncelikle koltuğunuza bir miktar karbonat dökün. Daha sonra temiz bir bezi ıslatarak nemli olacak biçimde karbonatı tüm koltuk yüzeyini temizleyebilecek bir şekilde silin. Karbonat kirleri yok edeceği gibi bir yandan da koltuklarda hoş bir koku sağlayacaktır.

2-)Beyaz Sabun

Krem rengi koltukların temizlenmesinde en etkili yöntemlerden bir diğeri ise beyaz sabun kullanımıdır. Bunun için katı bir beyaz sabun ile ılık bir temiz bez kullanımı yeterli olacaktır. Öncelikle leke olan yeri ıslak bez ile ıslatın daha sonra ise bu bölgeyi beyaz sabun ile iyice ovalayın. 10 dakika kadar bekledikten sonra ise kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer koltukta kılıf varsa bu kılıfları beyaz sabunlu su içinde 40 dakika bekleterek temizleyebilirsiniz.

3-)Sirke

Birçok kullanım alanı olan mucizevi ürünlerden bir diğeri ise sirkedir. Sirke ile krem rengi koltuklarınızı yeni bir hale getirmek istiyorsanız 1 bardak su ile bir bardak sirkeyi karıştırın, daha sonrasında ılık bezi bu karışıma batırarak koltuğunuzun tüm kirli yüzeylerini temizleyin. Kısa sürede koltuklarınızın eski rengini aldığını görebilirsiniz.

Krem Rengi Koltuklar Nasıl Temiz Kalır?

Özellikle çocuklu ailelerde açık renk bir koltuk takımı kullanmak oldukça zordur. Kirlerle baş edebilmek için uygulanabilecek en iyi yöntem ise kılıf kullanımıdır. Koltuğunuzun yüzeyine denk gelecek biçimde koyu renkli kılıflar hazırlatarak günlük kullanımda koltuklarınızın uzun süre temiz kalmasını sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git