Bilgi Yeriniz

Süet Ayakkabı Boyası Nerede Satılır?

03.08.2018
1.895
Süet Ayakkabı Boyası Nerede Satılır?

Süet ayakkabı, sonbahar aylarının vazgeçilmez ayakkabı türlerinden biridir. Deri kullanımından da spor bir görünüm elde edilmek istenirken süet tercih edilir. Süet ayakkabılar çok rahat ve şık olmalarına rağmen, bazen bazı sıkıntılar ile karşılaşılabilir. Çabuk kirlenmeleri ise bu sıkıntıların başında yer alır.

Süet ayakkabı ile deri ayakkabının temizliği farklıdır. Bu nedenle ayakkabılarınıza uygun boyalar temin edilmelidir. Süet boyalar, süet ayakkabıların temizliğinde vazgeçilmez ürünlerden biridir. Bu süet boyalara kolaylıkla ulaşmak mümkün müdür, süet boya nereden temin edilir gibi soruların yanıtları aşağıda ele alınmıştır.

Süet Ayakkabı Boyası Nereden Alınmalıdır?

1-)Alışveriş Siteleri

Alışveriş sitelerinin çoğundan süet ayakkabı boyası temin edebilirsiniz. Eğer renklerde bir uyuşmama sorunu olursa ya da boyayı beğenmediğinizde satıcısı ile iletişime geçerek ya da sitelerin canlı yardımlarından geri iade konusunda yardım alabilirsiniz.

2-)Mağazalar

Ayakkabını aldığınız mağazadan da temin edebilirsiniz. Bazı ayakkabı firmaları ayakkabı temizleme ürünlerinin satış işlemini de yapmaktadır. Böylece satıcıdan nasıl uygulayacağınıza dair daha çok bilgi alabilirsiniz.

3-)Marketler

Büyük marketlerin çoğunda artık birçok ürün bulunmaktadır. Büyük marketlerden de süet ayakkabı boyası temin edebilirsiniz. Fakat marketlerdeki seçenekler ile ayakkabınıza uygun rengi eşleştirmek biraz zor olabilir. Bu noktada da market çalışanlarından yardım isteyebilirsiniz.

Süet Ayakkabılara Boya Uygulanırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

  • Süet ayakkabıların bakımı diğer ayakkabılara göre daha zordur. Bakım yapılırken de ekstra özen gösterilmesi gerekmektedir. Özellikle süet ayakkabılar için sprey boya kullanımı sırasında birtakım incelikler bulunmaktadır.
  • Süet ayakkabınız için uygun boyayı temin ettikten sonra ekstra ücret vermeden ve profesyonel bir yardım almadan kendiniz ayakkabınızın bakımını yapabilirsiniz.
  • Öncelikle süet spor ayakkabınız üzerindeki tozları alması için bir fırça kullanmalısınız.
  • Ardından süet ayakkabı boyanızı uygulayabilirsiniz. Süet ayakkabılar için boya tercihi sprey olmalıdır. Sprey süet boya ile ayakkabınızı boyarken kesinlikle normal boya fırçası kullanmamalısınız. Zira süet ayakkabınızın bozulmasına neden olabilir.
  • Sprey boyanın kuruması zaman alacaktır. Ayakkabınızı giymeden önce boyanın mutlaka kurumuş olmasına özen gösteriniz. Eğer kurumadan giyerseniz, boya kıyafetinize ya da çorabınıza bulaşabilir.
  • Boya tamamen kuruduktan sonra ise uygulanması gereken tek işlem kalmaktadır. Tekrar fırçalama işlemi. Süet ayakkabınızı, süet ayakkabı fırçası ile fırçalayarak son dokunuşları yaptıktan sonra gönül rahatlığıyla giyebilirsiniz.
  • Ayrıca süet ayakkabılarınızın ıslanması durumunda sıcak uygulayarak sakın ayakkabınızı kurutmaya çalışmayın. Bu işlem süetin yapısının bozulmasına neden olur. Islanan süet ayakkabılarınızın şeklinin bozulmasını istemiyorsanız, içerisine gazete yerleştirerek oda sıcaklığında kurumasını beklemelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.