Bilgi Yeriniz

İp Perde İçeriyi Gösterir mi?

28.07.2018
4.072
İp Perde İçeriyi Gösterir mi?

Çalışma odasında, oturma odasında veya salonda kullanılan perde seçimi çok önemlidir. Yatak odasındaki perde rengi, seçimi diğer odalara göre daha farklıdır. Kaliteli bir uyku için fon perde seçimi daha uygundur. Özellikle koyu renkli fon perdeler, ışığı hiç geçirmez. Eğer uyanma probleminiz yoksa kusursuz uyku için idealdir.

Fon perde dışında stor perdelerin de kullanımı oldukça kolaydır. Kolayca temizleyebilirsiniz. Zevkinize göre birçok rengi bulunur ve çok şıktır.

İp Perdeler İçeriyi Gösterir mi?

Bunlar dışında günümüzde sık sık tercih edilmeye başlayan bir perde çeşidi daha mevcuttur. İp perdeler. İp perdeler, boy göstermeye başladığından beri kimisine çok otantik ve kullanışsız gelirken, kimisine göre de çok şık ve kullanışlıdır. Birçok perde satıcısı, diğer perdeler arasından ip perdeleri önermeye başlamış bile. Farklı renkleri ile kişinin kendi hayal gücüne bağlı olarak tutturmaları ile aslında ip perdeler diğer perdelerden çok farklıdır.

Güzel gözükmelerinin yanı sıra aslında perde seçiminde en önemli detaylardan biri, bulunduğu odanın içini gösterecek olup olmamasıdır. İp perdeler, bu konuda henüz çok tartışma yaratmaktadır. Perde satıcıları odanın içerisini göstermeyeceğine hatta herhangi başka bir perdeye bile gerek olmadığını savunurken kullanan bazı kadınlar odanın içerisini gösterdiğini belirtmektedir. Kullanmadan bunun yorumunu yapmak oldukça zor. Evin konumu, binaların uzaklığı, güneş ışığının odaya çok vurup vurmaması gibi etkenleri de es geçmemek gerekiyor elbette.

Fakat gelin, biz yine de önlemimizi alalım. Eğer ip perde kullanmak istiyorsanız, stor bir perde ile de şıklığı sürdürebilirsiniz. Böylece içiniz de rahat etmiş olacaktır. Stor perde kullanmak istemiyorsanız, fon perde de kullanabilirsiniz.

2018 İp Perde Fiyatları

İp perde fiyatları, ipin çeşidi ve modeline göre farklılık göstermektedir. Metresi 75 liradan başlamakla beraber 150-200-250 liraya varan ip perdeler mevcuttur. Bütçenize, zevkinize uygun ip perdeyi bulabilmeniz çok büyük bir ihtimaldir. Çeşitleri oldukça fazladır.

İp Perdenin Temizliği Nasıl Yapılır?

  • İp perdenin temizliği de oldukça kolaydır. Yıkamak için bir torbası bulunur ve o torbaya ip perde eklenir. Ardından çamaşır makinesine atarak kolayca yıkayabilirsiniz.
  • İpin türüne göre hangi sıcaklıkta ve hangi deterjanı kullanarak yıkamanız gerektiğini alırken mutlaka satıcıdan bilgi almalısınız. İplerin çeşidine göre sıcaklıkları belki farklılık gösterebilir.
  • Eğer çamaşır makinesinde yıkamak uzun sürer diyorsanız da deterjanlı bir kovanın içerisine torbayı koyarak da yıkayabilirsiniz.
  • Yıkadıktan sonra herhangi bir işlem yapmadan, direkt asarak kurumasını bekleyebilirsiniz. İp perdenizi kuruduktan sonra asmanıza gerek yoktur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.