Yüzüme Diş Macunu Sürdüm Yanıyor

Yüzüme Diş Macunu Sürdüm Yanıyor
19 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 2.083 kez okundu.

Sivilceleri kurutmak için yüze diş macunu sürülmesi aslında herkesin denememesi gereken ve her diş macununun kullanılmaması gereken bir uygulamadır. Özellikle internette çoğunlukla karşımıza çıkan bu yöntem diş macunlarının zarar vermeyeceği düşünerek, sivilceli bir cilde sahip çoğu kişinin denediği ve çoğu zaman yanıldığı bir yöntemdir.

Yüzüme Diş Macunu Sürdüm Yanıyor

Diş macunu kullanımında dikkat edilmesi gerekenler olduğu gibi cilt tipiniz de burada oldukça önemlidir. Her cilt tipi bu uygulamayı yapmamalıdır ve her diş macunu da sivilce için kullanılmamalıdır. Evet, diş macununun kurutucu özelliği vardır fakat aynı zamanda daha ciddi cilt problemlerine sebep olabilmektedir.

Sivilceler İçin Hangi Türde Diş Macunları Kullanılmalıdır?

Diş macunlarının içindeki bazı maddeler diş etleri ve diş minelerine zarar verebilmektedir. Böyle bir diş macununu yüzünüze sürdüğünüzde maalesef yüzünüz de zarar görebilmektedir. Bu yüzden her diş macununu yüzünüze sürmekten kaçınmalısınız. Hangi diş macunlarının kullanılması gerektiği sorusuna gelecek olursak, diş macunlarının alt arka kısmında küçük şerit renkler bulunmaktadır. Bu renkler siyah, mavi, kırmızı ve yeşil.

  • Siyah şeride sahip diş macunları %100 kimyasal olduğu için kesinlikle cilde uygulanmamalıdır.
  • Kırmızı şeride sahip diş macunları ise, hem doğal hem de kimyasal maddeler barındırdığının göstergesidir ve her cilt tipi kullanmamalıdır.
  • Mavi şeritli diş macunları ise, doğal ve tıbbi maddeleri içermektedir. Yine hassas bir cilt tipiniz varsa kullanmanız sakıncalı olabilmektedir.
  • Yeşil şeritli diş macunları ise renkten de anlaşılacağı üzere %95 kadar doğaldır ve kullanılabilir.

Burada önemli olan sivilceleri kurutmak olduğu için, kullandığınız diş macununun doğal olmasına özen göstermelisiniz. Aksi taktirde daha ciddi cilt problemleri yaşamanıza sebep olabilirsiniz.

NOT: Yüzünüze süreceğiniz diş macununun içinde kesinlikle peroksit olmamalıdır. Peroksit, dişlerin beyazlamasına katkıda bulunan bir maddedir ve cildinize sadece zarar verecektir.

Hangi Cilt Tipleri Diş Macunu Sürmemelidir?

  • Biraz önce diş macunun sivilceleri kuruttuğundan bahsetmiştik. Bundan yola çıkarak, kuru ciltlerin doğal bile olsa yüzlerine diş macunu sürmeleri ciltlerinin daha da kurumasına sebep olabilmektedir. Bu cilt tipine sahip olan kişilerin diş macunu sürmemeleri daha doğru olacaktır.
  • Hassas ciltli kişilerin de diş macunu kullanmamaları gerekmektedir. Hassas ciltler bir çok maddeye tepki verebildiği için, diş macunu da yine ne kadar doğal olursa olsun kızarıklığa, kaşıntıya, kabarmalara ya da yanmaya sebep olabilmektedir. Bu tür cilt tipine sahip kişilerin böyle bir uygulamayı öncelikle cildinin küçük bir alanında denemesi ve tepkileri gözlemlemesi gerekmektedir. Cildin verdiği tepkiye göre kullanıp kullanmamak ise tamamen sizin isteğinize kalmış bir durumdur.

Etiketler:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git