Bilgi Yeriniz

Yurtdışına Kargo Nasıl Ucuz Gönderilir?

15.07.2018
1.880
Yurtdışına Kargo Nasıl Ucuz Gönderilir?

Yurtdışına kargo gönderimi sağlayan firmalar genellikle mesafeden dolayı pahalıdır. Fakat ülkemizde bulunan PTT gibi ulusal kargo şirketlerinde bu fiyatlar daha düşük olmaktadır.

Yurtdışına kargo göndermek ya da yurtdışından kargo gelmesi, ülke içindeki taşımacılıktan daha uzun sürdüğü gibi bu esnada farklı problemler ile de karşılaşılabilmektedir. Bu yazımızda ise sizlere hem güvenli hem de ucuz kargo gönderimi sağlayan şirketlerden bahsedeceğiz.

Yurtdışına Kargo Nasıl Ucuz Gönderilir?

Öncelikle bilinmelidir ki yurtiçi kargo gönderim ile yurtdışı kargo gönderim arasında bir fiyat farkı vardır. Kimi şirketler bu fiyatı daha yüksekten tutsalar da, kimi şirketler de daha minimal düzeyde fiyatlandırmalar tercih etmiştir.

Biraz önce ulusal kargo şirket örneklerimizde PTT’den bahsetmiştik. Her firma neredeyse yurtdışına gönderim sağlamaktadır fakat fiyat konusunda maalesef büyük rakamlar ödemek zorunda kalabiliyoruz. Bu yüzden yurtdışı kargo gönderilerinizde Türkiye için posta ve telgraf teşkilatı olarak bildiğimiz PTT’den daha makul fiyatlar ile gönderim sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde yurtdışına gelecek ürünler için ise eğer bireysel bir gönderim olacaksa yine gönderilen ülkenin ulusal bir kargo şirketi aracılığıyla kargonuz ulaştırabilir.

Yurtdışına Kargo Gönderirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Kargolayacağınız ürün eğer kırılabilir ya da zarar görebilir bir ürünse mümkün olduğunca iyi bir şekilde paketlemeniz gerekmektedir. Fakat paketleme işlemini kargoyu götürdüğünüzde yapmanız daha mantıklı olacaktır. Yurtdışına giden kargolarda paketi açıp gönderilene bakıldığı için vakit harcanıp iyi bir şekilde paketlediğiniz ürün, kendisi ve paketi zarar görebilmektedir. Kargo şirketindeki görevlilere göndereceğiniz ürünü gösterip sonrasında paketlemeniz daha sağlıklı olacaktır. Aynı şekilde ürününüz başka bir ülkeye gideceğinden, o ülkenin sağlam ve kolay ulaşılabilir bir paketleme işlemi yapmanız da, açıp bakılmak istendiği zaman kolay kapatılmasını ve zarar görmesini engeller.
  • Kargo gönderiminizde muhakkak verilen takip numaranızı kaybetmemeniz gerekmektedir. Bu kargo takip numaranızı, kargonuzun nerede olduğunu, ulaşıp ulaşmadığını ya da kime teslim edildiği konusunda sizin bilgilenmenizi sağlamaktadır. Aynı şekilde takip numarasını teslim alacak olan kişiye de bildirmelisiniz. Kargoyu alacak kişi de böylelikle takip numarasından kargonun nerede olduğunu rahatlıkla görebilecektir.
  • Kargo gönderirken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise iletişim bilgileridir. Kendi iletişim bilgilerinizi ve teslim alacak olan kişinin iletişim bilgilerini doğru bir şekilde yazdığınızdan emin olmalısınız. Yanlış verilen iletişim bilgileri, kargo gönderilme sürecinde bir problemle karşılaşılması durumunda kargonun gönderilmesine engel olacağı gibi kargonuzun ne durumda olduğu bilgisinin size ulaşması da geç bir zamanı bulabilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.