Yanmış Saçlar Nasıl Boyanır?

Yanmış Saçlar Nasıl Boyanır?
18 Haziran 2018 tarihinde eklendi, 1.013 kez okundu.

Değişim herkese iyi gelir. Özellikle de kadınlara… Bu noktada değişime önce saçlarıyla başlarlar. Değişim amacıyla çıktıkları bu yolda gittikleri tek bir yer vardır; kuaför. Kestirme, boyatma, perma gibi birçok işlem onları tatmin edecek değişime ulaştırmak için yapılan işlemden sadece birkaçıdır. Fakat bu işlemler sırasında saç boyasındaki kimyasallar, fön işleminin sık gerçekleştirilmesi gibi olaylar saçınızın güzel gözükmesini sağladığı gibi aynı zamanda doğal yapısından uzaklaştırarak maalesef yıpranmasına sebep olur.

Saç boyama esnasında markasına her ne kadar çok dikkat edilse de art arda yapılması sonucu saça ciddi zararlar verir. Sürekli ısıya maruz kalması da iyice saçın yapısını bozarak saç yorulması gerçekleşir. Saç yorulması evresinde saçlarınıza istediğiniz şekli veremez, istediğiniz görüntüyü elde edemezsiniz. Saçlar sürekli kabarma halindedir. Yanma öncesinde oluşan bu evrede saçlarınızı çok ısıya maruz bırakmamaya özen göstermelisiniz.

Saç rengini açma işlemi, çok özen gösterilmesi gereken bir işlemdir. Eğer dikkat edilmezse ve saçınıza aralıksız açma işlemi uygulanırsa saçlarınız yanar. Açma işleminde kullanılan oryal yanmaya sebep olur. Bu nedenle saçlarınızın rengini, mutlaka güvendiğiniz bir kuaföre açtırmalısınız.

Yanmış Saçta Nelere Dikkat Edilmelidir?

1-)Kuaför Seçimi

Saçlarınızı boyatma konusundaki kuaför seçiminiz, seçici olmalıdır. Aynı durumda olup saçlarını boyattığında memnun kalan birini referans alabilirsiniz. Güvendiğiniz bir kuaför koltuğuna oturmak; hem içinizi rahatlatır, hem de saçlarınızın daha çok zarar görmesini engeller.

2-)Yıpranmış Bölgelerin Tespiti

Ev ortamında saçlarınızı boyamak istiyorsanız, öncelikle yanmış ve yıpranmış bölgeleri tespit etmelisiniz. Saçlarda kırıkların ve yanıkların olduğu bölgeler en son boyanın sürüleceği yerlerdir. Bu bölgeleri tespit ettikten saç diplerinden başlayarak saçınızı boyayabilirsiniz. Boyama esnasında saçınızı çok çekmemeye özen göstermelisiniz. Zaten hassas olan saçlar çekilerek daha da hassaslaşır.

3-)Boyanın Bekletilmesi

Yıpranmış olan saçlarınızı tekrar boyadığınızda, boyayı çok bekletmemelisiniz. Böylece saçınızın tekrar zarar görme riskini en aza indirmiş olursunuz. Saçı yıkama sırasında, saç köklerini yormamak için çok sıcak veya soğuk su tercih edilmemelidir. Hafifçe masaj yaparak saçını yıkayabilirsiniz.

Saçları Yanan Kadınların Uyguladığı Ve Olumlu Sonuç Aldığı Çözümler

  • Dax Supergro: Röfleden sonra kızıla dönüştürülmeye çalışılan saçta uygulanmış ve olumlu sonuçlar gözlenmiş.
  • Bitkisel Şampuanlar: Marketlerdeki şampuanları raflardan kaldırıp, yerine bitkisel şampuanlar kullanıldığında olumlu sonuçlar alınmış.
  • Yves Rocher Ürünleri: Yves Rocher ürünlerinden; banyo öncesi bakım yağı, şampuan, saç kremi ve maske kullanılarak saçın onarımına yardımcı olduğu ifade edilmiş. Destek olarak da Morfose keratin serumu ile olumlu sonuçlar gözlenmiş.
  • BC acil kurtarma setinin de yanık saçların onarılmasında etkisinin oldukça fazla olduğu gözlenmiş.
  • Ayrıca bunlar dışında yanık saçları, kuruyken taramamaya özen göstermeniz gerektiği önerilerin başında geliyor.

Etiketler:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git