Bilgi Yeriniz

Yağlı Kağıt Yerine Ne Kullanabilirim?

24.11.2018
13.292
Yağlı Kağıt Yerine Ne Kullanabilirim?

Yağlı kağıt yerine ne kullanabilirim son zamanlarda en çok merak edilen sorulardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yağlı kağıt kullanımı yapmak istemiyorsanız bunun yerine daha farklı alternatifler de tercih etmeniz mümkün olacaktır. Yağlı kağıt birçok kişinin günümüzde pratik bir yöntem olarak kullandığı bir üründür. Birçok markette kutu içinde satılan yağlı kağıtlar sayesinde tatlı, et gibi fırında yaptığınız lezzetlerin altının yanmamasını kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz. Bu şekilde hem pratik bir kullanım elde edebilir hem de tepsinizin daha temiz şekilde kalmasını sağlayabilirsiniz.

Yağlı kağıdınız bitti ise bu durumda yerine başka alternatif yöntemler kullanabilir ve aynı sonuca ulaşabilirsiniz.

Yağlı Kağıt Yoksa Ne Yapılır?

Evde yağlı kağıdınız kalmadıysa ya da marketlerde bulamadıysanız her evde bulunan kolay malzemeler ile daha kolay yöntemler deneyebilirsiniz. Yağlı kağıtın olmadığı durumlarda yemeklerinizin altının yanmaması için şu basit yöntemleri kullanabilirsiniz:

1-)Margarin Kullanımı

Fırında yapılan yemek ve tatlıların altının yanmaması için uygulanan en eski yöntemlerden birisi margarin kullanımıdır. Bu yöntem eski olsa da hala geçerliliğini koruyan bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Her evde bulunan katı margarinleri kullanacağınız tepsinin tamamına önceden sürüp sonrasında yemeğinizi ya da tatlınızı hazırlayacak tepsinizi bu şekilde fırına sürebilir ve yanmadan pişmesini sağlayabilirsiniz. Tepsilerde margarin kullanımı yaparken dikkat edilmesi gereken nokta ise tepsinin tamamının yağlanmasıdır. Yağın çok aşırı miktarda kullanımı da tavsiye edilen bir uygulama değildir.

2-)Un ve Yağ Kullanımı

Un ve yağ kullanımı ise yemeklerin altının yanmaması için kullanılan ve daha az bilinen bir yöntemdir. Bu yöntemde hem etkili hem de basit olan yöntemlerden birisidir. Kullanım için unu ve yağı kullanacağınız tepsi üzerinde önceden sürmeniz yeterli olacaktır. Tepsiye önce az miktarda sıvı yağ döküp sonra da üstüne un serperek yemeklerinizin altının yanmasının önüne geçebilirsiniz. Özellikle eski fırını olan kişilerin bu yöntemleri kullanması kesinlikle tavsiye edilmektedir.

Yağlı Kağıt Kullanımı Nasıl Yapılır?

Yağlı kağıtlar oldukça pratik ve işlevsel ürünlerden birisidir. Günümüzde birçok ev kadınının tercih ettiği bir ürün olan yağlı kağıtlar ile yağlı, zor lekelerle dolu tepsileri temizlemekten de kurtulabilirsiniz. Yağlı kağıt kullanımı ile ilgili olarak bilinmesi gereken belli başlı noktalar ise şu şekildedir:

  • Yağlı kağıt kullanımı yapmak çok kolay bir işlemdir. Yağlı kağıdın kullanılması ile ilgili en çok dikkat edilmesi gereken nokta ise yağlı kağıdın tepsiye göre kesilmesi işlemidir. Çok fazla büyük yağlı kağıtlar fırın içinde yanabileceği için fazlalıklar mutlaka kesilmelidir.
  • Yağlı kağıt kullanımı sonrasında yeniden tepsiye yağ sürmeye ya da un serpmeye ise asla gerek yoktur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.