Nike Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Nike Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir?
3 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 904 kez okundu.

Nike en çok tercih edilen spor ayakkabı markalarından biridir. Akşam yürüyüşlerinde, günlük hayatta spor ayakkabı tercihi çok önemlidir. Kullandığınız spor ayakkabı türü de yaptığınız spora göre değişir.

Gündelik hayatta tercih ettiğiniz Nike spor ayakkabıları, çok sık kullanıldığı için yollardaki pislik ve toz nedeniyle kirlenir. Böyle durumlarda iyi sonuçlar almak istiyorsanız Nike spor ayakkabılarınızı hemen temizlemelisiniz. Kullandıktan sonra günlük olarak ıslak mendille ya da çeşitli spreylerle ile temizliğini yaparsanız, kirlenme süresini uzatabilirsiniz.

Nike spor ayakkabılarınızı gün sonunda temizlemeye vakit bulamadığınız ya da genel olarak temizliğini sağlamak istediğinizde çeşitli yöntemler uygulayarak spor ayakkabılarınızı temizlemek mümkündür. Şimdi bu yöntemleri ele alalım.

Nike Spor Ayakkabılarınızı Temizlemek İçin Hangi Yöntemler Tercih Edilmelidir?

  • En iyi sonuçları, kullandığınız günün sonunda ayakkabılarınızı temizleyerek alabilirsiniz. Ancak bunu yapabilecek kişi sayısı oldukça azdır. Eğer günü gününe temizleyemiyorsanız yapmanız gereken ilk iş yumuşak kıllı bir fırça temin etmektir. Kullanılmayan bir diş fırçası ya da ayakkabı fırçası da işinizi görecektir.
  • Bu fırçayı aldıktan sonra spor ayakkabınızın üzerindeki fazla kiri bu fırça yardımıyla alınız. Ardından küçük bir kova içerisine ılık su ilave edip, bir miktar çamaşır deterjanı ile bir karışım oluşturunuz. Çamaşır deterjanı seçiminizi spor ayakkabınızın rengine göre yapabilirsiniz. Koyu renkli spor ayakkabılarınıza beyaz renkler için olan çamaşır deterjanını kullanmanız renginin solmasına neden olabilir. Özellikle fileli spor ayakkabılarınız için mutlaka dikkat etmelisiniz.
  • Karışımı yumuşak bir bez ya da sünger yardımıyla Nike spor ayakkabınıza uygulayınız. Çok bastırmamaya ve spor ayakkabınızın zarar görmemesine özen gösteriniz. Lekeler tamamen çıktıktan sonra başka temiz bir bezi ıslatıp, su ile deterjanların temizlenmesini sağlayınız. Oda sıcaklığında kuruması için nike spor ayakkabılarınızı bekletiniz.
  • Eğer içinize sinmediyse, lekeler tamamen çıkmadıysa aynı işlemleri tekrar uygulayınız. Çamaşır makinesinde yıkanan spor ayakkabıları çok temiz olur fakat nike bunu önermez. Herhangi alternatif temizleme yöntemlerini uygulamak, spor ayakkabınızın garanti özelliğinin kaybolmasına neden olabilir. Bu nedenle çamaşır makinesinde yıkanması ya da çamaşır suyu gibi güçlü temizlik ürünlerinin kullanılmaması gerekir.
  • Kullanacağınız temizlik ürünlerinin içerdiği kimyasallar, spor ayakkabılarınızda deformasyonlara sebep olabilir. Eyer sabunu da kullanılmaması gereken sabun türlerinden biridir. Çünkü eyer sabunu, nike spor ayakkabınızdaki derinin yumuşamasına sebep olabilir. Spor ayakkabılarınızın temizliğinde eyer sabunu kullanmamalısınız.

Nike Spor Ayakkabılarınızdaki Kokuları Gidermek İçin Ne Yapılmalıdır?

Spor ayakkabıları çok uzun saatler kullanıldığında kokuya sebep olabilir. Çok kaliteli bile olsa Nike spor ayakkabılarınızda bu durumla karşılaşabilirsiniz.

  • Bu durumu önlemek için ayakkabılarınızı dolaplara hemen toplamak yerine biraz havalanmasını sağlayabilirsiniz.
  • Ayakkabı tabanlarınızı değiştirerek de oluşacak kokuların önüne geçebilirsiniz.

Etiketler:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git