Bilgi Yeriniz

Mesajla Sevgiliyle Oynanabilecek Oyunlar Nelerdir?

19.07.2018
5.944
Mesajla Sevgiliyle Oynanabilecek Oyunlar Nelerdir?

Sevgiliniz ile sürekli mesajlaşmak yerine arada eğlenceli oyunlar da oynamak istiyorsanız, bu yazımızı okuyabilirsiniz. Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile yanımızda olmayan kişiyle rahatlıkla iletişim kurabiliyoruz, görüntülü olarak konuşabiliyoruz. Artık birçok şeyi cep telefonları ile kolaylıkla sağlayabiliyorken, böyle bir durum süreklilik halinde sıkıcı gelmeye başladığında ya da farklı bir sohbetin gelişmesi açısından olarak çift olarak oynanan oyunlar gibi farklı uygulamalar ve çözümler gelişmiştir.

Mesajla Sevgiliyle Oynanabilecek Oyunlar Nelerdir?

İnsanların, birbirlerini bu kadar yakın ve aynı zamanda bu kadar uzak bir şekilde tanışmalarına ve görüşmelerine sebep olan cep telefonları aracılığıyla, yine kişilerin karşısındaki insanı daha iyi tanımak adına çekindiği soruları rahatlıkla sormalarına fırsat verebileceği bazı soru cevap oyunları gelişmiştir. Sizin de sevgiliniz ile mesajlaşırken oynayabileceğiniz bu oyunlardan bahsetmek gerekirse;

1-)Doğruluk ve Cesaret Oyunu

Doğruluk ve cesaret oyunu aslında yüz yüze ve kalabalık bir şekilde oynandığında daha zevkli bir oyundur. Fakat son zamanlarda yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi herkesin tamamen cep telefonuyla iletişim kurduğu şu zamanlarda mesajla çok sık oynanan bir oyun haline gelmiştir. Bu oyundan kısaca bahsetmek gerekirse, kişiler doğruluk mu? Cesaret mi? Sorularına göre birbirlerine cevap vererek, birbirlerini tanımalarını sağlamaktadır.

Doğruluk mu? Cesaret mi? oyunu kişinin bu iki soruya verdiği cevaba göre oynanmaktadır. Cevap doğruluk ise kişinin sorulan sorulara doğru bir şekilde cevap vermesi bekleneceği gibi, cesaret cevabında kişi yine kişinin cesaret verici bir şey yapması gerekmektedir. Bu mesajlaşırken oynandığı için ise cesaret ile yapılan şey her neyse video veya fotoğraf aracılığı ile ispatlanmalıdır.

2-)Evet – Hayır Oyunu

Evet hayır oyununun amacı ise bir üstte bahsettiğimiz oyuna nazaran daha eğlencelidir. Bu oyunun kuralı ise sorulan soruya en hızlı şekilde evet ya da hayır diye cevap vermek gerekmektedir. Yine kişilerin birbirlerine tanımasına sebep olabilen bu oyun aynı zamanda tamamen eğlence amaçlı oynanmaktadır ve asıl oynanma şekli ise yüz yüzedir. Sorulara örnek vermek gerekirse; mutlu musun? Aç mısın? Hiç bana yalan söyledin mi? gibi olabilmektedir.

3-)Kısa Cevap Oyunu

Bu oyunda ise aslında tanımaktan ziyade insanların tamamen eğlenmesi amacıyla oluşmuş bir oyundur. Kişilerden biri açıklama zor bir soru sormalıdır ve yine aynı kişi kurulması gereken cümle sayısını belirtmelidir. Böylece cevap veren kişi belirtilen cümle sayısına göre bir cevap vermeli ya da pas deyip geçmelidir. Aynı şekilde verilen cümle sayısından uzun bir cevap verildiğinde kişi kaybetmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.