Harley Davidson Bot Boyanır mı?

Harley Davidson Bot Boyanır mı?
24 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 1.914 kez okundu.

Harley davidson bot boyanır mı karşımıza sık çıkan sorulardan birisidir. Yenilikçi yapısı ve her yaşa hitap eden tarzıyla çok tercih edilen markalardan birisi olan Harley Davidson özellikle bot konusunda öne çıkan markalardan birisidir. Dünya çapında tanınır bir marka olan Harley Davidson markasına ait ürünler ülkemizde de her yaştan insan tarafından büyük bir beğeniyle kullanılmaktadır. Rahat yapısı ile dikkat çeken botlar kışın soğuk ve sert şartlarına karşı ise oldukça dayanıklı olduğu için çok daha fazla tercih edilmektedir.

Harley Davidson botların bakımı da merak edilenlerden birisidir. Temizlenmesi ve boyanması ile ilgili birçok soru sorulan botların temizliğine çok dikkat edilmesi ile birlikte uzun yıllar boyunca kullanılması mümkün olacaktır.

Harley Davidson Botlar Nasıl Boyanır?

Harley Davidson botlar kışın giyildiği için kısa süre içinde çeşitli hasarlar meydana gelebilir ve ayakkabı yıpranabilir. Dayanıklı yapısıyla öne çıkan Harley Davidson botlarını daha uzun süre kullanabilmek için ise temizliğine ve bakımına çok dikkat etmek gerekir. Bot markası ile ilgili en çok merak edilen şey ise botların boyanıp boyanmadığıdır. Ayakkabı uygun renk seçeneği ile birlikte sık sık boyanabilir. Bunun için ayakkabının derisi de çok önemlidir. Deri ve süet olmak üzere farklı türlerde üretilmiş olan Harley Davidson botlarını boyamak için deri ya da süete uygun bir boyanın tercih edilmesi oldukça önemli bir husustur.

Botlar çok ağır olduğu için çamaşır makinesinde yıkamak hem makineye hem de botlara zarar verebilir. Bu nedenle botların kesinlikle çamaşır makinesi içinde yıkanmaması gereklidir.

Harley Davidson marka botların rengi genellikle siyah ve kahve tonlarında olur. Ayakkabı boyarken mutlaka ayakkabının rengine en uygun olan boya rengi ile kullanım yapılması tavsiye edilmektedir.

Harley Davidson Botları Nasıl Temizlenir?

Gerekli Malzemeler:

  • Arap sabunu,
  • Bir kova ılık su,
  • Temiz bir fırça ile sap.

Nasıl Yapılır?

  • Harley Davidson marka botları temizlemek için öncelikle bir kova dolusu sıcak ya da ılık suyun içine Arap sabunu ekleyin.
  • Daha sonra Arap sabunu eklediğiniz suyu iyice karıştırın.Hazırladığınız su karışımı ve temiz fırça ile ayakkabının üst derisinin tamamını temizleyin. Özellikle yan kısımlarda ince uçlu bir alet kullanımı da yapabilirsiniz.
  • Harley Davidson botları temizlemek için tercih edebileceğiniz diğer bir yöntemde ise bir kova suyu botların üzerine dökün. Daha sonra bir miktar Arap sabunu ile birlikte ayakkabıların üstünü silin ve temizleyin.
  • Ayakkabıyı kurutmak için içi açık olacak biçimde gazete kağıtlarının üstünde birkaç gün boyunca bekletmeli ve ayakkabıyı kullanmamalısınız. Ayakkabı kuruduktan sonra temiz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Etiketler:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git