Dövme Nasıl Gizlenir?

Dövme Nasıl Gizlenir?
27 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 1.179 kez okundu.

Dövme, deriye işlenen bir süsleme olduğundan çıkarmak oldukça güç olabilmektedir. Bu işlemi hiç denemeyerek dövmeyi gizlemek mümkün olabilmektedir.

Dövme çoğu zaman büyük bir hevesle yaptırıldığı için, istenmeyen bir şekilde olduğunda kişiyi oldukça üzebilmektedir. Vücudun gözüken yerlerine yapıldığı zaman ise istenmeyen dövmenin gözükmesi kabus olabilmektedir. Böyle bir durum ile hiç karşılaşmamak adına, dövmenizi yapacak kişiyi iyi seçmeniz oldukça önemli bir detaydır.

Dövme Nasıl Gizlenir?

1-)Makyaj

Dövme nasıl gizlenir dediğimizde yapılabilecek en doğru uygulama makyajdır. Makyaj yapımında uygulamanız gereken yöntemleri sıralamak gerekirse;

  • Gizleme makyajı yapımında en önemli olan kısım makyajın kalıcılığıdır. Bu yüzden uygulama öncesinde, makyaj yapılacak olan bölgenin temizlenmesi gerekmektedir.
  • Temizleme işlemi yapıldıktan sonra kapatılacak bölgenin üzerine nemlendirici krem sürüp, vücudun iyice emmesini beklemelisiniz.
  • Nemlendirici krem emildikten sonra, makyajı tutması için yine kapatılacak olan bölgeye makyaj altı bazı sürmeniz gerekmektedir. Bu bazın da krem gibi bir yapısı vardır fakat daha yumuşaktır ve sürdükten sonra daha çabuk bir şekilde emilmektedir.
  • Baz uygulamasından sonra ise bölgenin rengine uyumlu olan krem fondöten yani kapatıcı kullanmanız gerekmektedir. Bu kapatıcıyı sürerken sünger yardımıyla sürmeniz daha iyi yayılmasına ve daha pürüzsüz bir görüntüye kavuşmasına sebep olacağından sünger kullanmanız gerekecektir. Bu sünger makyaj süngeri diye geçmekte olup, kozmetik mağazalarının neredeyse tümünde bulunmaktadır.
  • Fondöten büyük oranda dövmeyi kapatacağı için isteğinize bağlı olarak fondötenin üzerine aynı tonlarda kapatıcı pudra da kullanabilirsiniz.
  • Bu işlemlerin sonucunda dövmenizi gizlemiş olacaksınız. Fakat özellikle kapatıcı seçiminde mümkün olduğunca iyi kapatıcılar seçmelisiniz.

2-)Su Bazlı Sprey Kapatıcılar

Kadınların daha çok cilt lekelerini kapatmak ya da güneş yanıklarına bağlı olarak, vücuttaki renk ayrımını dengelemek için kullandıkları bu spreyler de yine dövmeleri kapatmak içinde sıklıkla kullanılmaktadır. Bu spreylerin özellikle su bazlı olması, aynı zamanda yaz aylarında kalıcı olması açısından oldukça idealdir.

Kapatıcı spreyi uygulamadan önce yine bölgenin temizlenmesi oldukça önemlidir. Daha sonrasında spreyi, dövme olan bölgeye göre siz ya da bir başkasının sıkması gerekmektedir. Böylece kıyafete bulaşma sorununu da ortadan kaldırılmış olur. Sıktığınız spreyi hiçbir işlem yapmadan bir süre bekletmeniz, vücudunuzun emmesini sağlamanız gerekmektedir. Eğer hala dövmede gözüken yerler var ise bu işlemi birkaç kez daha tekrarlamanız gerekebilmektedir.

NOT: Dövmenizi kapatırken uygulayacağınız fondöten ne kadar su bazlı da olsa, dayanıklı olmayabilmektedir. Önemli bir yere gideceğiniz için dövmenizi kapatmak istiyorsanız, burada kullanmanız gereken ürün su bazlı sprey kapatıcı olmalıdır.

Etiketler:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git