Bilgi Yeriniz

Dolaşmış Peruk Nasıl Açılır?

16.07.2018
7.848
Dolaşmış Peruk Nasıl Açılır?

Peruğun cinsine göre farklılıklar gösterse de, kullanıma bağlı olarak peruklar karışabilir ve açmak için uğraş gerekebilir. Direkt olarak peruğu taramak yerine öncesinde saçların sentetik mi gerçek mi olduğunu anlamak gerekmektedir. Böylece çözüm açısından daha doğru bir şekilde ilerlenmiş olunur.

Dolaşmış Peruk Nasıl Açılır?

1-)Vücut Losyonu ve Su Kullanmak

Burada uygulayacağımız yöntemde varsa boş sprey şişesi çok işimizi görmektedir. Yoksa bir kap içerisinde de bu karışımı yapabilirsiniz. Öncelikle vücut losyonu ve suyu sprey şişesinin içinde iyice bir karıştırmanız gerekmektedir. Burada karışımı hazırlarken de yarı yarıya losyon ve su koymanız gerektiğini hatırlatalım. Bu losyonu karışmış olan peruğa sıkarak ya da sürerek taramalısınız. Bu şekilde peruğun karışıklığını giderebilirsiniz.

2-)Saç Kremi Kullanmak

Saç kremi daha çok gerçek saçtan yapılmış peruklar için %100 olarak çözüm getiren bir uygulamadır. Burada öncelikle saçı ıslatmalısınız. Islatmış olduğunuz saçın karışan yerlerine ve saçın uçlarına bol miktarda sürün ve tarayın. Daha sonrasında saç kurutma makinesi ile de tekrar kurutarak üzerinden tarakla geçebilirsiniz. Fakat normalde saç kurutma makinesi zararlı olabileceği için mümkün olduğunca yakın tutmaktan kaçınmalısınız.

Peruk Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

  • Peruğu sürekli olarak yavaş hareketler ile özenli bir şekilde taramalısınız.
  • Eğer sentetik peruk kullanıyorsanız bakımı için özel spreyler bulunmaktadır. Bu spreyleri kullanarak temizlenmesine yardımcı olabilirsiniz. Eğer gerçek saç ise yine peruk temizliği için kullanılan kozmetik ürünler dışında şampuan ile yıkayarak da temizleyebilirsiniz.
  • Perukların karışma olasılığına karşı sürekli saç kremi kullanmanızı öneririz.
  • Peruklarınızı muhafaza ederken de asarak saklamaya özen göstermelisiniz.

Peruk Nasıl Yıkanmalıdır?

Gerçek saç ile yapılan peruk da sentetik peruklar kadar hassastır. Bu yüzden yıkarken çok sıcak su kullanmamaya özen göstermelisiniz. Bu konuda ılık su kullanmanız peruğu temizleyeceği gibi zarar görmesini de engelleyecektir.

Peruğun yıkanma tavsiyelerinde özel olarak kullanılması gereken bir şampuandan bahsedilmediyse, az miktarda şampuan kullanarak yıkayabilirsiniz.

Peruklar aslında 10 günde bir yıkanabilir. Gerçek saç gibi kısa bir süre içinde yağlanmadığından bu süre gayet idealdir. Fakat peruğu çok sık takıyorsanız ve bulunduğunuz ortamda sürekli olarak sigara içiliyorsa ya da saç spreyi sıkmak zorunda kalıyorsanız, daha çabuk kirlenebileceğinden 3 günde bir yıkamanız daha doğru olacaktır.

Peruk Nasıl Kurutulmalıdır?

Perukları kuruturken mümkün olduğunca dikkat etmelisiniz. Perukları yıkadıktan sonra havlu yardımıyla suyunu iyice alarak sonrasında ise havadar bir alanda asarak kurumasını sağlayabilirsiniz. Uzun süre güneşin altında bırakmamaya özen gösteriniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.