Cat Bot Nasıl Temizlenir?

Cat Bot Nasıl Temizlenir?
27 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 1.642 kez okundu.

Cat bot temizliğinde dikkat edilmesi gereken önemli adım, üzerindeki kirin kurumaması için sürekli olarak temizlenmesi gerektiğidir.

Cat Bot Nasıl Temizlenmelidir?

Cat botların temizliği aslında modellerine göre farklılık gösterebilmektedir.

1-)Sabunlu Su

Bu yöntemi yeni kirlenmiş botlarınızda kolaylıkla uygulayabileceğinizi ve %100 oranında çözüm olacağını kolaylıkla söyleyebiliriz.

Burada öncelikle ılık suyun içerisine sabun koymanız gerekmektedir. Bu karışımla botlarınızı kolaylıkla silebilirsiniz. Eğer botunuzda çamur kalıntıları var ise, öncelikle o kalıntıları temizlemeniz gerekmektedir.

2-)Sirkeli Su

Yine doğal bir temizleyici olan sirkeli su ile de botlarınızı kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Burada yapmanız gereken sirke ile suyu karıştırmaktadır. Yine temiz bir bez yardımıyla botlarınızı nazik hareketlerle sildiğinizde kolayca temizlenmiş olacaktır. Bu uygulamadan sonra yine nemli bir bez ile üzerinden geçmeniz, olası bir sirke kokusunu da bastıracaktır.

Bu iki uygulamada doğal temizleyiciler ile yapıldığı için cat botların neredeyse tüm modellerinde rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Süet Cat Botların Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Süet ayakkabının yapısı diğer modellerine göre biraz daha hassas olduğu için temizleme işlemlerinde de farklı bir yöntem uygulayacağız.

  • Bu modelde öncelikle botun üzerinde kalın kurumuş çamur tabakaları var ise öncelikle onları temizlemeniz gerekmektedir. Bu temizleme işlemini süet ayakkabı fırçası ile yapmanız biraz zor olacağından, eliniz ile de yapabilirsiniz ya da bir ıslak mendil yardımıyla da bu işlemi çabuk bir şekilde halledebilirsiniz.
  • İkinci adım olarak, süet ayakkabı fırçası ile kalan tozu tamamen temizlemeniz gerekmektedir.
  • Yine hazırlamış olduğunuz sabunlu su ya da sirkeli suyun içinde fırçanızı bekletebilir ve bu karışımla fırçanız yardımıyla botunuzu silebilirsiniz.

Nubut Cat Botların Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

  • Bu modelde de yine öncelikle botun üzerinde bulunan kaba kiri almanız gerekmektedir.
  • Sonrasında ise bu botlar için özel olarak üretilen nubuk temizleyici spreyi ile botunuzu ıslatıp yumuşatmanız gerekmektedir.
  • Islatmış olduğunuz botunuzu, yine nubuk modeller için üretilen zımparası ile zımparaladığınızda botunuz temizlenmiş olacaktır.

Cat Bot Temizliğinde Yapılmaması Gereken Uygulamalar Nelerdir?

  • Cat botlarınız ya da herhangi başka bir model botlarınızı kesinlikle çamaşır makinesinde yıkamamanız gerekmektedir. Normal ayakkabılar için bile sakıncalı olabilen çamaşır makinesi, botlarınızın direkt olarak şeklinin bozulmasına ve yapısının dağılmasına neden olacaktır.
  • Cat botlarınızı temizlerken kesinlikle kimyasal temizleme malzemeleri kullanmamanız gerekmektedir. Bu tür botlar kimyasala karşı hassas olduğundan çabuk bir şekilde yıpranmasına sebep olabilmektedir. Bunun yanında, ilk kimyasal ile temizleme işleminden sonra botun silinen bölgelerdeki renginin açılmasına da sebep olacaktır. Bu yüzden botlarınızı mümkün olduğunca doğal temizleyiciler ile temizlemeniz gerekmektedir.
  • Cat botlarınızın bakımını düzenli yapmanız önemlidir. Böylece zor lekelerin oluşumunu engellemiş olursunuz.

Etiketler:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git