Bilgi Yeriniz

Bira Kokusu Nasıl Çıkar?

17.05.2018
6.712
Bira Kokusu Nasıl Çıkar?

Bira, içindeki alkol ve arpa mayası dolayısıyla farklı ve ağır bir kokuya sahiptir. Kimileri bu kokuyu severken, kimilerini ise oldukça rahatsız etmektedir. Özellikle kıyafetlere döküldükten çok kısa bir süre sonra kötü kokmaya başlar. Ve bu koku ne kadar süre beklerse o kadar artmaya devam etmektedir. Aynı zamanda kıyafette de leke oluşturur. Fakat bira kokusu geçmez bir koku değildir. Birkaç basit yöntemle bira kokusu tamamen giderilebilir.

Bira Kokusunu Geçirme Yöntemleri Nelerdir?

1-)Ağızdaki Bira Kokusunu Giderme

Bira, isterseniz beş tane için isterseniz sadece 1 yudum, direkt olarak ağız kokunuzu değiştirecektir. Bu kokuyu siz almasanız bile ki muhtemelen alamayacaksınız, çevrenizdekilerin direkt algılayabileceği bir düzeyde olacaktır. Ağızdaki bira kokusu neyse ki birçok alternatif ile bastırılabilecek bir kokudur. Alternatiflerden bahsedecek olursak;

  • Naneli sakız kurtarıcı olabilir. Sürekli olarak ağzınızdaki kokuyu naneli sakız ile tazelerseniz, bira kokusunu bastırmış olursunuz.
  • Dişinizi fırçalayın. Hatta naneli bir diş macunu ile fırçalamanız daha etkili olacaktır. Dişinizi fırçaladıktan sonra biraz parmağınıza diş macunu dökün ve parmağınızla dişlerinize dilinize iyice sürüp ağzınızı çalkalayın, bu %100 olarak çözüm olacaktır.
  • Ağız gargarası da oldukça etkili bir yöntemdir. Fakat yine belirtmek gerek ki, naneli olursa.
  • Yemek yiyin. Bu konuda alkol sonrası içilen çorbalar çok faydalı olmaktadır. Hem kişinin kendine gelmesine hem de alkol kokusunun bastırmasını sağlar.

2-)Kıyafetteki Bira Kokusunu Giderme

Üzerinize bira döküldüyse ve evdeyseniz öncelikli olarak yapmanız gereken kıyafetinizi çıkarıp bira dökülen yeri yıkamak olmalıdır. Çünkü bira, kıyafette yalnızca koku değil aynı zamanda leke de bırakabilmektedir. Eğer dışarıdaysanız, leke konusunda yapacak çok da fazla alternatif kalmıyor. Koku için ise dişlerinizi fırçaladıktan sonra üzerinize her 15 dakikada bir parfüm sıkarsanız bira kokunuzu en hafif seviyeye indirecek ya da bitirecektir.

3-)Odadaki Bira Kokusu

Özellikle bira içilen yerlerde biranın o kendine has kokusunu duyarsınız. Bazen bu koku rahatsız edici seviyeye ulaşabilir. Bu durumun önüne geçmek için yapılacak ilk şey, bulunduğunuz alanı havalandırmak olmalıdır. Sonrasında ise oda parfümü kullanabilirsiniz. Oda parfümü içeriğindeki koku özlerine göre değişkenlik gösterse de işe yarayacaktır.

4-)Halıya Dökülen Bira Kokusu

Evde içildiği zaman muhakkak olabilecek bir durumdur fakat bu konuda yapılabilecekler de fazladır. Öncelikle bira dökülen yeri deterjanlı su ile köpürterek silmelisiniz ki geriye koku kalmamalı. Daha sonrasında oraya deodorant ya da oda spreyi sıktığınızda koku zaten gidecektir. Fakat halının ıslak kalması da kokuya sebep olacağından o bölgenin ıslaklığı çekmesi için üzerine gazete kağıdı sermekte fayda vardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.