Bilgi Yeriniz

Koltuk Örtüsünün Kaymaması İçin Neler Yapılabilir?

14.05.2018
9.317
Koltuk Örtüsünün Kaymaması İçin Neler Yapılabilir?

Koltuklar hayatımızda önemli bir yere sahiptir. İşten gelir gelmez kendimizi attığımız, konforu bizim için oldukça önemli olan koltukları, korumak amacıyla üzerine örtü de sereriz. Fakat koltuklarının üzerindeki örtünün kayması, ev ne kadar toplu olursa olsun direkt olarak dağınık bir görüntü yaratmaktadır. Bu durumdan komple kurtulmak için birkaç yöntemden aşağıda detaylıca bahsedilmektedir.

Koltuk Örtüsünün Kaymaması İçin Neler Yapılabilir?

1-)Çengelli İğne

Bu konuda tam bir kurtarıcı statüsüne sahip çengelli iğneler, koltuk ve örtü ile arasında sabitleyici bir özelliğe sahip olabilmektedir. Eğer iğnenin zarar vermeyeceği bir koltuk modeliniz var ise bu yöntem oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Örtünün kaymasına bazen %100 engel olmasa bile en azından o dağınık görüntüyü azalttığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

2-)Beyaz Lastik

Eğer koltuğunuzun üzerine attığınız örtüler evinizin ambiyansı ile çok uyuyor ise bu örtülere lastik dikebilir, uzun zaman rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çıkarmanız ve takmanız kolaylaşacağı gibi yine kolaylıkla yıkayabilirsiniz de. Tek yapmanız gereken şey; tuhafiyeden koltuklarınızın ölçülerine göre lastik alıp dikmeniz. Burada tek önemli olan, ölçüleri doğru almanız.

3-)Hazır Koltuk Kılıfları

Koltuklarınız lekelenmesin, kirlenmesin diye üzerine sürekli geçici örtüler seriyor ve misafir geldiğinde o örtüleri kaldırıyorsanız, bununla uğraşmak yerine makul fiyatlara ve koltuklarınızın modeline göre koltuk örtüsü alabilirsiniz. Bu örtüler hem sizi bu hengameden büyük oranda kurtaracaktır hem de kirlenme durumunu engelleyecektir. Kirlendiğinde bile yıkama açısından da işiniz kolaylaşacaktır.

4-)Halı Kaydırmaz

Aslında halı kaydırmazlar her koltuk için beklenilen sonucu vermemektedir. Ama eğer denemek isterseniz, çok sert olmayan hatta yumuşak halı kaydırmaz alıp koltuğunuz kayan yerlerinin ölçüsüne göre kesebilirsiniz. Bu konuda özellikle halı kaydırmaz aldığınız yere danışarak almanız sonrasında gerçekleşme ihtimali olan problemleri de ortadan kaldıracaktır.

Kesme işlemini bitirdikten sonra ise koltuk yüzeyine kestiğiniz parçaları yerleştirip üzerine örtünüzü serebilirsiniz.

5-)Cırt Cırt

Eğer koltuklarınızdan ve koltuk örtünüzden vazgeçmek istemiyorsanız ya da koltuklarınız çok eskidiği için modern örtüler ile bu durumu kapatmak istiyorsanız, bu durumda bir mobilyacıdan yardım almanız gerekmektedir.

Koltuğunuzun gözükmeyen yerlerine mobilyacıya cırt cırt diktirebilirsiniz. Aynı zamanda sürekli kullandığınız örtüye de koltuklarınıza diktiğiniz yerlerine oturacak şekilde diktiğinizde kullanımı da kolaylaşacak ve kayma problemi de ortadan kalkacaktır.

6-)Bağcık

Bu yöntemi direkt olarak ayakkabı mantığı ile düşünebilirsiniz. Mobilyanızın yine gözükmeyen yerlerine küçük halkalar monte ettirebilirsiniz. Ve koltuk örtülerinizin rengine göre de bağcık dikip, örtülerinizi koltuğa bağlayabilirsiniz. Bu hem çok fazla karşılaşılmamış hem de oldukça modern bir görüntü oluşumuna neden olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.