Bilgi Yeriniz

Süet Deri Ayakkabı Su Geçirir mi?

26.11.2018
4.720
Süet Deri Ayakkabı Su Geçirir mi?

Süet deri ayakkabı su geçirir mi süet ayakkabı kullanan kişilerin merak ettiklerinden birisidir. Süet deri ayakkabı en çok tercih edilen ayakkabı modellerinden birisidir ve hem kadın hem de erkekler tarafından tercih edilen bir ayakkabı modelidir. Süet deri ayakkabı modellerinin birçok farklı modeli vardır. Düz ayakkabıların yanı sıra yazlık ve kışlık ayakkabılar da süet tercihi yapılabilir. Süet ayakkabılar her mevsim giyilebilen ayakkabı türleri arasında yer almaktadır. Kışın süet bot tercihi yapan kişilerin sayısı çok olsa da çoğu kişi süet ayakkabıların su geçirip geçirmediğini çok merak eder.

Süet deri ayakkabılar kışın kuru havalarda giyilse bile çok yağmurlu havalarda kullanım için uygun bir tercih olmayacaktır. Süet ayakkabıları yazın, baharda ve kış aylarında kuru, yağmursuz havalarda rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Yağmurlu havalarda süet ayakkabı kısa süre içinde su geçirebilir.

Süet Ayakkabı Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Süet ayakkabı bakımı zor olan modellerden birisidir. Deri ayakkabıları ıslak bir bez ile kısa sürede temizlemek mümkün olsa da süet deri ayakkabıların bu kadar kısa sürede temizlenmesi pek mümkün olmayabilir. Süet ayakkabı satın alırken çok daha dikkatli bir şekilde kullanmaya ve sonrasında da bakımını çok iyi bir biçimde yapmaya özen göstermeniz gereklidir.

Süet deri ayakkabı kullanımı yapan kişilerin dikkat etmesi gereken detaylar arasında şunlar yer almaktadır:

1-)Silerek Temizleme Yöntemi

Süet deri ayakkabılar kısa süreli bir kullanımdan sonra bile toz içinde kalabilir. Ayakkabının üzerinde bulunan kir ve tozları temizlemek için kullanabileceğiniz yöntemlerden birisi silerek temizleme yöntemidir. Bu yöntemi denemek için temiz bir bez ile kullanım yapabilirsiniz. Nemli temiz bir bez ile ayakkabıyı çok titiz bir uygulama ile kısa süre içinde temizleyebilirsiniz.

2-)Fırça ile Temizleme

Süet deri ayakkabıların bakımı için kullanılan diğer yöntemlerden bir diğeri ise fırça ile temizlemektir. Ayakkabı temizliğinde kullanılan fırçayı birçok farklı mağazadan ya da ayakkabı satan yerden satın alabilirsiniz. Temiz olan fırça ile ayakkabının kirli olan kısımlarını temizleyebilir, temiz bir şekilde kullanım yapabilirsiniz.

Süet Deri Ayakkabı Nasıl Muhafaza Edilmelidir?

Süet deri ayakkabıları satın aldıktan sonra titiz bir kullanım yaparak uzun yıllar boyunca kullanma şansı elde edebilirsiniz. Süet ayakkabılar çok kısa süre içinde kirlenebilen bir yapıda olduğu için nasıl muhafaza edileceğine de çok dikkat etmek gereklidir. Süet deri ayakkabıyı temizledikten sonra onu özel kutusu içinde saklayarak uzun süre temiz kalmasını sağlayabilirsiniz. Ayakkabı kutusunda saklandığı müddetçe hem kirlenmeyecek hem de diğer ayakkabıların altında ezilmeyecek üzerinde katlanma izleri oluşmayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.