Süet Çanta Nasıl Temizlenir?

Süet Çanta Nasıl Temizlenir?
14 Haziran 2018 tarihinde eklendi, 769 kez okundu.

Süet çanta hem çok şık hem de çok konforlu bir kulanım sağlamakta olup, kadınlar tarafından tarzın yansıtılması adına sıklıkla kullanılmaktadır. Ancak bu çantaların temizliği oldukça yorucu ve uğraştırıcı olabilmektedir.

Süet çanta hassas bir çanta türüdür, bu nedenle temizlik işlemleri sırasında hassas davranmak gerekmektedir. Aksi halde çanta çok kısa bir süre içinde bozulacak ya da kullanım dışı kalacaktır. Bu temizlik işleminde kullanılabilecek bazı yöntem ve ürünlere aşağıda yer verilmektedir.

Süet Çanta Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

1-)Silgi Kullanımı

Çanta üzerinde oluşan bir lekenin temizlenmesi için lekenin kuruması beklenmelidir. Silgi ile temizleme yönteminde lekenin ıslak olması sonucunda, daha fazla leke oluşması kaçınılmazdır. Lekenin fazlalığı mutlaka peçete ya da kâğıt havlu ile alınmalıdır. Leke kuruduktan sonra bir silgi kullanılarak lekeli bölgenin temizlenmesi sağlanabilir. Çantanın lekesinin giderilmesinde kullanılacak olan silgi renksiz ya da beyaz ve iyi silen bir silgi olmalıdır.

2-)Fırça Kullanımı

Bu yöntemde süet için özel üretilmiş fırçalar ya da diş fırçası kullanılabilir. Süet için üretilen fırçalar, süet çantanın zarar görmeden temizlenmesini sağlayacaktır. Bu fırçalar genellikle iki taraflıdır. Leke üzerinde uygulama sırasında ilk olarak yumuşak tarafla ve ardından da sert tarafla temizlik işlemi gerçekleştirilebilir. Ancak uygulama sırasında nazik davranılmalı ve çantanın zarar görebileceği unutulmamalıdır.

3-)Kumaş Temizleyicisi Kullanımı

Genellikle deri ürünlerin temizliğinde kullanılan kumaş temizleyici ürünler süet temizliğinde kullanılabilmektedir. Bu ürün deri satıcılarında kullanılabilir. Ayrıca bu ürün kimyasal bir malzeme olmadığı için, çantanın dokusuna ve yapısına da zarar vermeyecektir. Buna ek olarak, temizlik için yeterli zaman yok ise kuru temizleme yöntemi ile de lekelerin giderilmesi sağlanabilir. Kuru temizleme şirketleri hem çantanın temizlenmesini hem de yeni gibi görünmesini sağlayacaktır.

4-)Süet Koruma Spreyi Kullanımı

Süet kıyafet, malzeme ve çantalar, süet koruma spreyi ile de rahatlıkla temizlenebilir. Ancak bu yöntem daha çok süetin korunması için kullanılmaktadır.

  • Ürünün kullanımı sırasında çantanın zarar görmesine engel olunması gerekir. Bunun için de süet koruma spreyi kullanılmaktadır.
  • Koruma spreyi belli bir mesafeden, takriben otuz santimetreden çanta üzerine sıkılmalıdır.
  • Sprey düzenli kullanılırsa, yalnızca lekeler değil, çantanın eskimesi de engellenir ve çanta her daim yeni görünecek ve tazeliğini koruyacaktır.
  • Süet hassas bir kumaştır ve oldukça da narin bir yapıya sahiptir. Bu nedenle korumaya özen gösterilmeli ve leke oluştuğu anda müdahale edilmelidir.
  • Süet çantaya zarar verecek kolonya, parfüm ya da sprey gibi ürünler, mutlaka bir koruma kabı içinde çantaya konmalıdır.

Etiketler:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git