Bilgi Yeriniz

Adidas Superstar Önü Sarardı

19.07.2018
10.567
Adidas Superstar Önü Sarardı

Adidas ayakkabıların bazı modellerinin burun kısmı beyazdır ve bu kısım ayakkabının geneline göre daha çabuk kirlenir ve sararabilir. Hem beyaz ayakkabılarda hem de burun kısmı beyaz olan ayakkabılarda bu durum çok sık yaşanabildiği gibi birkaç pratik yöntem kullanılarak beyazlatmak mümkündür.

Adidas Superstar Önü Sarardı

Biraz önce de bahsettiğimiz gibi adidas superstar modellerinin ön kısmının sararması durumunda beyazlatmak için uygulayabileceğiniz yöntemleri aşağıda takip edebilirsiniz.

Önü Sararan Adidas Superstar Ayakkabılar Nasıl Beyazlatılır?

1-)Diş Macunu İle Beyazlatmak

Diş macunu özellikle beyaz olan ayakkabıları temizlemek için el altında bulunan oldukça kullanışlı bir üründür. Yine adidas olan ayakkabılarınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Burada ihtiyacınız olan yalnızca iki malzeme vardır. Diş macunu ve kullanılmayan bir diş fırçası. Bu şekilde ayakkabının önünü fırçalayarak sararmış olan bölgelerin temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

2-)Karbonat İle Beyazlatmak

Karbonat da beyazlatma deyince akla gelen ürünlerden biridir. Burada ise yapılması gereken karbonat ve suyu karıştırıp kremsi bir yapı elde etmeniz gerekmektedir. Sonrasında bu kremsi karışımı sararmış olan bölgelere sürüp yaklaşık olarak yarım saat kadar bekleyin ve sonrasında yine kullanmadığınız bir diş fırçası yardımıyla fırçalamalısınız.

3-)Krem Cif İle Beyazlatmak

Cif, fayans, lavabo ve ayakkabı gibi kirlenen, sararan zeminleri kolaylıkla temizlememizi sağlayan kimyasal bir temizleyici üründür. Özellikle ayakkabılarınızın beyaz olan kısımlarını cifle kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Burada ise yapmanız gereken, yine kullanmadığınız diş fırçası üzerine bir parça cif sürün ve dikkatli bir şekilde fırçalayın. Burada cifi sıvı olarak kullanmamak oldukça mühimdir. Krem cifler daha az akışkan olduğu için temizlemeniz daha kolay olacaktır.

4-)Çamaşır Suyu İle Beyazlatmak

Tamamen beyaz olan ayakkabılar için gözle görülecek kadar zarar vermiyor olsa da renkli ve siyah olan ayakkabılarda çamaşır suyu ile temizlik yaparken oldukça dikkat etmek gerekmektedir. Renkli ve siyah ayakkabılarda lekelenmeler meydana gelebileceği gibi kumaş olan kısımlarda zedelenmeler meydana gelebilmektedir.

Çamaşır suyu kullanımında daha az riskli olması açısından, temiz bir beze bir miktar çamaşır suyu ile ıslatarak bu şekilde ayakkabınızı silebilirsiniz.

5-)Beyaz Sabun İle Beyazlatmak

Beyaz sabun kullanarak da ayakkabılarınızın sararan kısımlarını temizleyebilirsiniz fakat uzun süre kalmış olan sararmalarda oldukça uğraş gerektirebilmektedir. Fakat ayakkabı sağlığınız için oldukça yararlı bir yöntemdir.

Bu yöntemde beyaz sabunu su ile iyice bir köpürtmeniz gerekmektedir. Sonrasında ise ayakkabınızın ön kısmındaki sararmış olan bölgeye bu sabunlu sudan bir miktar döktükten sonra direkt olarak sabunla çitiler gibi bölgeyi tekrar silin ve diş fırçası ile fırçalayın. Böylece sararmış olan bölgeler büyük oranda beyazlaşacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.