Parfüm Şişesi Nasıl Doldurulur?

Parfüm Şişesi Nasıl Doldurulur?
26 Haziran 2018 tarihinde eklendi, 1.452 kez okundu.

Parfüm şişelerini değerlendirmek güzel olsa da, şişenin yapısından dolayı çoğu zaman içine yeni bir koku doldurmak imkansız hale gelebilmektedir. Fakat bu durum aslında tamamen konu ile alakalı yeterli bilginin olmamasından dolayı kişileri zorlamaktadır. Aşağıda yazacağımız yöntemleri uygulayarak, beğendiğiniz bir parfüm şişesini, kokusu bittikten sonra temizleyebilir ve sevdiğiniz bir koku ile doldurarak yeniden kullanabilirsiniz.

Parfüm Şişesi Nasıl Doldurulur?

1-)Şırınga Kullanmak

Biraz önce yazmış olduğumuz gibi parfüm şişelerinin ağız kısmı çok fazla dar olduğundan tekrar koku doldurması oldukça güç hatta imkansız olabilmektedir. Böyle bir durumda kullanabileceğiniz şırınga ile rahatlıkla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Burada uygulamanız gereken adımlar;

  • Öncelikle parfüm şişesinin tamamının boş olduğuna dikkat etmelisiniz. Yeni ekleyeceğiniz sıvı ile bu sıvı karıştığında hoş olmayan daha farklı bir koku elde edebilirsiniz.
  • Şırınganın içini koku ile doldurup, parfüm şişesinin ağız kısmında yer alan küçük, sadece iğne sokabileceğiniz kadar bir delikten şırınganın içindekini şişeye doldurmalısınız. Yalnızca bu işlemi birkaç kez daha tekrarlamanız gerektiğini hatırlatalım.

2-)Parfüm Şişesinin Fıs Fısını Çıkarmak

Yine bazı parfüm şişelerinde, şişe fıs fıs kısmının olduğu yerden kolayca çıkarabilirsiniz. Bu parfüm şişeleri daha çok seyahat sırasında kullanımı kolay olması için pratik, kullanışlı olarak üretilmişlerdir. Yine böyle bir parfüme sahipseniz, kolayca açabilir ve içini yeni bir koku ile doldurabilirsiniz.

Parfümün İnsan Sağlığına Zararları Nelerdir?

Parfümler ne kadar sıklıkla kullanılıyor olsa da, aslında oldukça zararlı ürünlerdir. Özellikle cildin hassas bölgelerine sıktığınızda, ciltte kabarmalar, kızarıklıklar, küçük kabarcıklar meydana gelmektedir. Bunun dışında, parfüm sıkıldıktan sonra güneşe çıkıldığında da ciltte yine olumsuz etkilere sebep olabilmektedir. Özellikle sıklıkla karşılaşılan kırmızı küçük noktalar oluşumu halinde kesinlikle en yakın sağlık kuruluşuna girmekte fayda vardır.

Nefes darlığı, astım gibi hastaların bulunduğu ortamlarda da parfüm kokusu, bu hastaların tıkanmalarına, nefes almalarında zorluklara sebep olabilmektedir.

Kalitesiz Parfüm Kullanımının İnsan Sağlığına Zararları Nelerdir?

Parfümlerin zaten insan sağlığına olan zararlarından bahsettik. Kalitesiz, ucuz parfümlerin kullanılması ise yukarıda yazdığımız etkilerin, normal parfümden ziyade daha fazla baş göstermesine sebep olmaktadır. Özellikle hassas bir yapıya sahip insanlarda cildin zehirlenmesine kadar gitmektedir.

Parfümün Çevre Sağlığına Zararları Nelerdir?

Günümüzde çok fazla parfüm ve deodorant kullanımı, ekolojik sisteme zarar verdiği gibi aynı zamanda da ozon tabakasının delinmesinde büyük oranda etkili olmuştur.

Kalitesi Parfümlerin ise, içerisinde bulunan sentetik petrolden dolayı direkt olarak soluduğumuz havayı kirletmektedir. Bu havanın kirlenmesi, diğer canlıları ve bebekleri de olumsuz etkilemektedir.

Etiketler:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git