Kot Pantolon Nasıl Esner?

Kot Pantolon Nasıl Esner?
9 Haziran 2018 tarihinde eklendi, 1.478 kez okundu.

Kot pantolonlar her kıyafetle ve her durumda uyumlu bir kombin parçası olduğu için aynı zamanda rahat bir kullanıma da sahip olduğu için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Zamanla değişen modaya her yıl uyum sağlaması da önemli tercih nedenlerinden biridir. Ancak kot pantolonlar, bazı durumlarda özellikle yıkama sonrasında ya da kişinin ani kilo alışında bedene olmayabilir, bacaklardan geçse bile bel bölgesi dar kalabilir ya da düğmeleri kapanmayabilir.

Kot Pantolonun Esnetilmesi

İlk öncelikli olarak kot pantolonda esnetilmek istenen bölüm belirlenmelidir. Üst bacak ve kalça kısımları pantolonun en kolay esneyen bölümleridir. Yöntemler denenmeye başlanmadan önce kot pantolonun esnetilmek istenen bölümlerinin ölçülmesi, yöntemlerin ne kadar işe yarayıp yaramadığının da anlaşılmasını sağlayacaktır.

Sert bir kumaştan dikilmiş olan kot pantolonlar germe ve esnetme işlemlerinde sonuç vermeyebilir. . Kot kumaşı, diğer pantolon türlerine göre oldukça az esner ve bu da pantolonun dar olması durumunda yapılacakları büyük oranda kısıtlar. Ancak yine de daralan kot pantolonların esnetilmesi mümkün olabilmektedir. Aşağıda bu yöntemlere detaylı olarak yer verilmiştir.

Kot Pantolon Esnetme Yöntemleri Nelerdir?

1-)Sprey Şişesiyle Esnetme

Bu yöntemde, ilk olarak pantolonun dar gelen bölümünün tespit edilmesi gerekmektedir. İçine su doldurulmuş olan sprey şişesi, dar gelen kısmın ıslatılması için kullanılır. Islanan bölge, genişlemesi istenen yönde çekilerek esnetilir. Islaklık, kot pantolonun dokuma ipliklerinin arasında açılmaya ve dolayısıyla da esnemeye neden olacaktır.

2-)Ilık Su Banyosu

Kot pantolonların esnetilmesi için kullanılabilecek en etkili yöntemlerden biri olan bu yöntemde, küvet ılık su doldurulur. Daha sonra kot pantolon giyilir ve bu şekilde küvetin içine oturulur. Kişinin üzerinde ıslanan kot yumuşayacak ve bedenin şeklini kolayca alacaktır. Diz izi oluşmaması için bacaklar mutlaka uzatılmış pozisyonda olmalıdır. Ardından küvetten çıkılır ve yarım saat kadar pantolonla kalınır, pantolon çıkarılmaz.

Ancak bu yöntemin uygulanabilmesi için havanın çok sıcak olması gerekmektedir. Ardından pantolon çıkarılır ve asılıp kuruması beklenir. Kuruduğunda yeterince esnemiş olacaktır.

3-)Bel Genişletme Aparatı

Kot pantolonun bel bölgesi ile ilgili dar gelme durumu söz konusu ise kot pantolon soğuk suda yıkandıktan sonra kot pantolonun beline kot genişletme aparatı takıp genişletmek de mümkün olabilmektedir. Aparat üzerinde iken kuruması, kotun genişlemiş halde kuruması anlamına gelir ve bu da büyük olasılıkla sorunun çözülmesine yardımcı olacaktır.

4-)Parça Ekleme

Kot pantolonun bacaklarında ya da bel bölgesinde darlık sorunu mevcut olduğunda, bölgesel olarak parça eklemek de işe yarayabilir. Günümüzde kot pantolonlar yırtık ve yamalı olarak da popüler şekilde kullanılabildiği için bu yöntem göze batmayacaktır.

Etiketler:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git